4. řada

Hostage (4x21)

16. června 2010 v 15:41 | Liz
Mac se ocitá ve velmi nevýhodné situaci. Bankovní lupič, který přepadl banku, si vyžádal kriminalistu. V bance totiž údajně při svém přepadení nalezl v trezoru mrtvolu ředitele. Nechce, aby vražda byla připočítána jemu. Mac má dokázat, že lupič není vrahem. Zdá se, že stopy, které Mac v bance nalezl a to, co poslal na analýzu, skutečně podporuje historku lupiče. Jenže lupič se nechce vzdát a nechce ani propustit rukojmí. Přitom velitel zásahové týmu už začíná ztrácet trpělivost. Mac se v nestřežený okamžik s lupičem popere a přemůže ho, lupič však začne prosit, aby s ním z banky nevycházel. Údajně musí s dalšími lupiči spolupracovat, protože jako rukojmí drží jeho rodinu. Mac na jeho prosbu přistoupí a s ostatními policisty předvedou fingovaný odjezd z banky. Jenže při cestě Mac zjistí, že lupičova historka byla vymyšlená.

Taxi (4x20)

16. června 2010 v 15:41 | Liz
Přímo před policejní stanicí vyhodí taxikář ze svého vozu mrtvolu. Zdá se, že je to čin sériového vraha, který který právě ohrožuje město a jehož drzost nezná mezí. Policisté však velmi brzy zjistí, že mrtvý je policista, který si přivydělával jako taxikář. Najít vrahy není nic složitého, tělo ukazuje na lynč ze strany kolegů oběti. Ty proti mrtvému poštvala internetová stránka, kterou vede Macův syn Reed. Když ho chce Mac kontaktovat, zjistí, že Reed byl unesen. Současně se na Reedově internetové stránce objeví popis činnosti vraha v reálném čase. Díky tomu, že Mac dokáže v řádkách najít hochův vzkaz, policisté vraha i s jeho oběťmi najdou.

Personal Foul (4x19)

16. června 2010 v 15:40 | Liz
Přímo při basebalovém zápase zemře divák, který právě vyhrál milión dolarů. V jeho těle se najde jed, kterým byl otráven. Policisté brzy zjistí, že k otravě došlo prostřednictvím polibku od jedné z roztleskávaček. Byla to náhoda, nebo úmysl?
Celé město šílí z toho, že policisté ještě nechytili taxíkového vraha. I když Macův tým na případu usilovně pracuje, je stále neúspěšný. Reed, Macův syn a novinář, se rozhodne postupovat na vlastní pěst, Mac mu odepřel informace a on touží po skvělém článku. Ve chvíli, kdy dostane anonymní sms s nabídkou informací o vrahovi, klidně se s anonymem sejde...

Admissions (4x18)

16. června 2010 v 15:39 | Liz
Policisté mají plné ruce práce s hledáním vraha z taxíku, ale jejich práci dočasně přeruší naléhavější případ - vražda výchovného poradce na závěrečném studentském večírku. Mrtvý má o těle známky silného bití a také poleptání kyselinou, protože jeho tělo dopadlo do skříně s chemikáliemi. Pro Maca je toto vyšetřování nepříjemné i kvůli tomu, že na školu chodí děti mocných a jednou ze studentek je i dcera jednoho z Macových kolegů. Ukáže se, že právě tato dívka ví o případu nejvíc. Na povrch vyplouvají informace o falešném studentovi, sexuálním násilníkovi a zneužívání dívek.

Like Water for Murder (4x17)

25. května 2010 v 19:00 | Liz
Na pláži je nalezena mrtvola mladé ženy potrhaná od žraloků. Pitva ale potvrdí, že žena zemřela ještě před útokem dravce na následky škrcení a že byla omámena výfukovými plyny. O několik hodin později je na pláži nalezena další mrtvá, která také zemřela na následky otravy výfukovými plyny. Inspektorka, která provádí u týmu audit, informuje Maca, že před nedávnem byla svědkem vyšetřování vraždy mladého právníka, jenž zemřel stejným způsobem. Všechny tři oběti měly pak na těle vyrytý stejný podivný nápis. Mac brzy zjistí, že proti němu stojí sériový vrah, který si oběti vybírá náhodně.

Right Next Door (4x16)

17. května 2010 v 19:43 | Liz
Po těžkém dni se Stela konečně dostane domů. Jde spát, ale probudí ji požár. Podílí se na evakuaci obyvatel domu a pomůže zachránit syna své sousedky. Po požáru je v jednom z bytů nalezena silně ohořelá mrtvola. Jak se ale ukáže, žena zemřela mnohem dříve, než požár v domě vznikl. Stela navíc zjistí, že sousedka měla u sebe pohřešovanou holčičku a tajemství obklopuje i jejího syna.

DOA for a Day (4x15)

17. května 2010 v 19:42 | Liz
Policisté dále pátrají po námezdné vražedkyni, která už jednou Macovi utekla. Na základě výzvy k veřejnosti dostanou detektivovéhlášení, kde byla žena naposledy viděna. Brzy najdou mrtvu ženu, kterou před zabitím kdosi mučil. Podle vizuální podoby se zdá, že se jedná o hledanou ženu, kterou Mac pronásledoval. Patolog však přijde s informací, že mrtvá prodělala před svou smrtí těžkou plastickou operaci, aby byla co nejvíc podobná vražedkyni. Ze šroubu v lebce mrtvé ženy policisté zjistí, kdo z plastických chirurgů operaci provedl. Doktora policisté sice najdou. I on je však už mrtvý. Vražedkyně za sebou zametá stopy.

Playing with Matches (4x14)

17. května 2010 v 19:41 | Liz
Policisté vyšetřují dva úplně rozdílné případy. První je případ ohořelé mrtvole, která ve vysoké rychlosti narazila do projíždějícího požárního auta. Ukáže se, že na vedlejším kopci se jezdí nelegální závody na takzvaných silničních saních. nevypadá to však jako nehoda, ale jako vražda. Druhý tým vyšetřuje vraždu ženy, která s velkým množstvím vody vyplula z budky veřejné toalety přímo na jedné z hlavních ulic. Za nehty oběti patolog nalezl DNA muže, který si však v současné době odpykává ve vězení doživotní trest...

All in the Family (4x13)

17. května 2010 v 19:40 | Liz
Přímo na ulici je zastřelena mladá žena, která si právě vybírala u květinářského stánku květiny. Jen o blok dál mají policisté hlášenou vraždu soudce. Nález zbraně to potvrdí, že obě vraždy spolu souvisejí. Stopy neodvratně směřují k dceři soudce a jejím dvěma kamarádům.

Happily Never After (4x12)

17. května 2010 v 19:39 | Liz
Známá podnikatelka byla nalezena probodnutá uprostřed ledového aranžmá v zahradě svého hotelu. Pitva odhalí, že žena byla zabita zvláštním způsobem, kdosi ji zmrazil tekutým dusíkem srdce. Po pátrání mezi lidmi, kteří mají s dusíkem co dočinění, vyšetřovatelé narazí na prodavače pečených kaštanů, který se s hoteliérkou dostal do sporu. Druhý případ se týká dívky, oblečené jako víla z pohádky Peter Pan, která byla zabita hákem. Policisté zjistí, že byla na podivném fetovacím večírku v jedné místní školce, kde ji někdo omámil.

Child's Play (4x11)

17. května 2010 v 19:39 | Liz
V nočním klubu vybuchne mladému muži doutník přímo u úst. Zprvu se všichni zaměřují na osobu oběti, stopa však vede k takzvanému smějícímu se Larymu. Právě s ním oběť uzavřela obchod. Smějící se Lary se živí prodejem žertovných předmětů, které většinou kupují děti. A právě prodej a šizení malých dětí způsobilo, že se jeden z jeho klientů, kterému kvůli Laryho hloupé hračce zemřel malý kamarád, se dnes chtěl jako dospělý pomstít. Dal mu doutník s výbušninou. Danny prožívá horké chvilky. Vzal s sebou na akci pro děti sousedčina malého syna. Oba se však nešťastně připletli na ulici do přestřelky a chlapec zahynul.

The Thing About Heroes... (4x10)

17. května 2010 v 19:38 | Liz
Přímo v metru byl zabit strojvůdce jednoho z vlaků. Dle nalezených indicií policisté zjistí, že vraždu a sabotáž spáchal stejný pachatel, který už delší dobu provokoval Maca a který ho donutil odjet do Chicaga. Tam Mac najde v domě, jenž pachatel označil, mrtvolu muže, kterého znal v dětství a který před jeho očima ubil Macova malého kamaráda. Mac pochopí, že má co do činění s jeho mladším bratrem, který se mu dnes snaží pomstít, protože ho viní ze zbabělosti, že jeho bratra kdysi nezachránil.

One Wedding and a Funeral (4x09)

17. května 2010 v 19:37 | Liz
Po velké rvačce mezi svatebčany je nalezen mrtvý ženich. Má roztržené břicho a v břiše svůj vlastní mobil. Poblíž oběti policisté naleznou malý stříbrný lístek, který se používá na zdobení dortů, ten tým dovede až k vrahovi.
Stella nalezne na kapotě svého vozu podivnou krabici. V ní objeví puzzle s dílky od krve. Když se technikům podaří skládačku složit, chybějící dílek je přivede k další krabici a obrysu mrtvého dětského tělíčka na podlaze. Po důkladné analýze Mac poznává, že vše má nějakou spojitost s jeho minulostí.

Buzzkill (4x08)

17. května 2010 v 19:37 | Liz
Přímo na Times Square zemře v bazénku při reklamní dívka. Zprvu to vypadá, že ji zasáhl elektrický proud, když do reklamního panelu za bazénkem uděřil tenisový míček. Při pitvě se však ukáže, že opilec, který tenisáky na reklamu střílel, za její smrt nemůže. Druhý případ se týká dívky ze zábavního klubu postřelené lupičem. Lékař, který dívku v nemocnici ošetřuje, požádá policisty o pomoc. Dostává esemesky, že má nechat dívku zemřít, jinak že zemře jeho bratr.

Commuted Sentences (4x07)

17. května 2010 v 19:36 | Liz
Uprostřed jednoho z místních parků je nalezena mrtvola známého milionáře s několika noži zapíchanými v zádech. Policisté mají také hlášení o zkrvavené ženě, které je takřka vzápětí přivede ke zdravotní sestře, kterou milionář v minulosti znásilnil. Mezitím je na schodišti místní galerie nalezena zastřelená ředitelka jedné z místních reklamních agentur. Ač to policisté nečekají, vyšetřování je přivede společnou stopu obou případů.

Boo (4x06)

17. května 2010 v 19:35 | Liz
Stella a Mac vyšetřují případ muže, který podivně obživl po svém pohřbu, aby o několik hodin později padl mrtev uprostřed halloweenského průvodu. Oba policisté zjistí, že muž se za pomoci přítele lékaře dopustil předstíráním své smrti pojistného podvodu. Nechal se pohřbít a od své ženy očekával, že vybere pojistku a z hrobu ho vykope. Jenže manželka si to představovala jinak.
Druhý policejní tým vyšetřuje otřesný případ vyvražděné rodiny. Střelbu přežila jen malá dcera, která se ukryla v tajném výklenku. Tam ji také policisté najdou. Teprve když tým začne zjišťovat okolnosti dvacet let starého případu, který se v domě stal, podaří se najít vraha ze současného případu.

Down the Rabbit Hole (4x05)

17. května 2010 v 19:34 | Liz
Tentokrát policisté vyšetřují vraždu mladé ženy, která byla oblečena jako postava z populární internetové počítačové hry. Policisté zjistí, že se na místě vraždy měla sejít s mladíkem, s jehož avatarem měla její postava ve hře milostný poměr. Mladík však dokáže, že on se na místo vůbec nedostavil. Policisté objeví, že někdo ve hře dál využívá dívčin avatar. Proto si také Mac vytvoří svůj vlastní avatar a za pomoci počítačového technika se účastí ve hře snaží přijít na to, kdo je za avatarem mrtvé.

Time's Up (4x04)

17. května 2010 v 19:34 | Liz
Přímo na policejní služebnu vpadne nahý a zkrvavený muž. Upozorní policisty na možnou smrt jiného muže a zemře. Jednalo o kontroverzního vědce, známého svými pokusy s cestováním v čase. Čip nalezený v jeho těle přivede policisty k mužově laboratoři. Tam naleznou podivný stroj a najdou mladíka, který dělal profesorovi asistenta. Ten však popírá, že by s jeho smrtí měl něco společného. Za několik hodin však i on skončí mrtvý na ulici, když ho někdo prohodil oknem. Ve chvíli, kdy policisté zjistí, že profesor pomocí inzerátu sháněl pomocníky, není těžké najít vraha.

You Only Die Once (4x03)

17. května 2010 v 19:33 | Liz
Po městě se pohybuje podivný zloděj - vykrádá pouze ty nejluxusnější byty. Policii uniká přímo ve stylu Jamese Bonda superrychlým a technologicky vylepšeným autem. U jedné takové loupeže se ocitne i detektiv Flack. Lupiče pronásleduje, muž mu sice unikne, ale z jeho superauta vypadne kus plechu a ten policisty přivede k půjčovně superaut. Mezitím se však najde mrtvola muže, který vůz zřejmě řídil. Majitel půjčovny tvrdí, že mu auto bylo ukradeno. Policisty však ke komplicům mrtvého muže přivede jeho sako vybavené nanotechnologií, která umožňuje z okolních telefonů a počítačů stahovat data...

The Deep (4x02)

17. května 2010 v 19:32 | Liz
V přístavu uprostřed New Yorku vyplave z hlubiny rozkládající se mrtvola instruktora potápění. Ten se společně se svým partnerem už tři týdny neobjevil v práci. Mořští živočichové, které patolog najde v těle oběti, pomohou zjistit místo, kde muž zahynul. Právě tam detektivové objeví mrtvolu zavražděného kolegy a vedle ní zlaté falešné mince. O kus dál pak najdou vrak staré lodi. Vše naznačuje, že se někdo snažil vytvořit iluzi mořského pokladu. Nález injekční stříkačky se stopami jedu ale přivede vyšetřovatele ke dvěma Albáncům, kteří připravují útok na velvyslance v budově OSN a kteří si oba potápěče najali na průzkum mořských proudům.

Can You Hear Me Now? (4x01)

17. května 2010 v 19:32 | Liz
Přímo v Soše svobody je nalezena zavražděná členka ochranky tohoto monumentu. Na sochu také kdosi zvenčí vylil ohromné množství lidské krve. Při ohledání místa činu policisté zjistí, že od sochy je nasměrován zakrvavený dalekohled na střechu velmi vzdáleného domu. Na jeho střeše detektivové naleznou mrtvolu muže, kterého vrah zbavil veškeré krve a tu pak použil na polití sochy. V bytě zavražděného také najdou stopu, která je přivede k další oběti vraha, tou je mladý Japonec.
 
 

Reklama