Moje řečičky

Crazy days??? Or something better???

30. května 2012 v 22:38 | Liz
Ahojky!
Mám pocit, že se všechno zbláznilo - školou počínaje. Třeba fyzikář si usmyslel, že bude zkoušet nultou hodinu (od 7:00), což je pěkná blbost. Učitelka na chemii se pořád vymlouvá na nedostatek času, když se jí zeptáme na písemky, které jsme psali v únoru.

Od úterka do pátku jsme byli na zeměpisné exkurzi a bylo to stylem vidět co nejvíc za co nejkratší dobu. Takže celkem vražedný. Běhěm jednoho dne jsme stihli zámek v Litomyšli a výšlap dvou kopců... A v pátek jsme ještě k tomu všemu museli vstávat nehorázně brzo, aby jsme stihli exkurzi, která byla od osmi.....
Ale abych nebyla pořád taková pesimistická........ Na léto se mi podařilo sehnat brigádu. Budu dělat něco jako recepční v jedné soukromé nemocnici (ono není nemocnice, spíš klinika). Příští týden tam mám jít podepsat smlouvu, tak se docela těším. Sice to je na 3 týdny, ale z toho co jsem pochopila, by to až tak náročné být nemělo. A rozhodně to bude lepší než to, co jsem měla posledně - v Tescu za pultem. Což o to, platili dobře, ale to tajtrlíkování před zákazníky a 8 hodin na nohou bylo poměrně vyčepávající.

Po dlouhé době jsem oprášila kazety a DVDčka s některými staršími díly CSI NY a CSI Las Vegas a docela jsem se u jejich sledování bavila. A hlavně Las Vegas jsem už hoooodně dlouho neviděla (asi tak 2 roky?), jelikož jsem určitou dobu dobu neuznávala nic jiného než právě New York. Po nějaké době mě to sice přešlo, ale nějak jsem neměla tu potřebu se na to dívat. Při hledání jednoho DVDčka jsem ale narazila na dávno zapomenutá DVDčka s Las Vegas a staršími díly New Yorku a už to jelo!!!!A ještě něco.... Poslední dobou mě hrozně chytly povídky z prostředí CSI NY a CSI Las Vegas na fanfiction.net. Nejenže se procvičuju v angličtině (což tvrdím rodičům), ale zároveň můžu "číst" myšlenky jiných lidí a kolikrát to nejsou až tak hloupé nápady.

A ještě něco k blogu (to abych neměla výčitky, že tenhle článek je bezúčelný :-)). Povídku mám vymyšlenou, dokonce i konec, ale zatím bohužel jen v hlavě. Vždycky, když otevřu Word, najednou nevím, jak mám ty myšlenky vyjádřit. Takže se budu snažit. :-)

Kromě aktuální povídky (What I did wrong?) mám v počítačí rozepsané ještě asi tři další, na kterých se snažím průběžně pracovat (aspoň se snažím - na jednu jsem nesáhla přes 2 týdny). Ale myslím, že až to dopíšu, tak aspoň jedna bude stát za to. A překlad povídky Lost and Found je kapitola sama pro sebe.... Snažím se překládat, jak nejvíc to jde, ale bohužel mi práci občas komplikují odborné výrazy a podobné věci. Každopádně se budu snažit, aby další kapitola přibyla co nejdřív ( a ne aby tam byl odstup jednoho roku, jako mezi čtvrtou a pátou kapitolou).

Vaše Liz.

Something new?? Maybe......

2. května 2012 v 17:00 | Liz
Zdravím,

tohle počasí mě začíná štvát. Ještě před týdnem byla zima a teď červencové teploty??? To vážně není normální. A asi to už takhle za chvíli nebude. Slyšela jsem, že příští týden by se mělo ochladit. Takže nezbývá než doufat.

A zbláznilo se nejen počasí, ale i učitelé (nejspíš se jim z toho vedra přehřál mozek) a nahlásili nám fůru testů čili většina mého volného času padne na učení se chemie, kterou vůbec nechápu a na kterou máme učitelku, která se vyžívá v záludných otázkách. Zbytek celkem chápu, až na fyziku, na kterou máme učitele, který se způsobem výuky podobá spíš robotovi.

Dost se toho taky navalilo ve sboru - máme tenhle a příští týden několik koncertů a já netuším, jak to všechno budu stíhat.

Ale teď už něco veselejšího..... Mám nový design s Flackem, který se mi MOC líbí (vůbec jsem netušila, že zelená může vypadat tak pěkně). Autorkou designu je Katherine, které bych za něj chtěla poděkovat. Povídka taky bude brzo, už ji mám skoro dopsanou. A v počítači už mám rozepsanou jinou, takže povídky budou, ať se bude dít cokoliv.

Vaše Liz.

Jaro přichází......a taky pár změn a novinek

28. března 2012 v 21:36 | Liz
Ahoj,
píšu hlavně proto, abych vás poinformovala o některých změnách a plánech do budoucna. Za prvé, změnila jsem design, čehož jste si nejspíš všimli. Tentokrát to je vlastní výroba. Ale líbí se mi. :-) Mám v plánu ještě několik menších úprav. Taky jsem trošku pozměnila rozcestníky u postav a mám v plánu ještě herce (a časem možná i něco víc).

Za druhé, rozhodla jsem se trošku omezit počet fotek, jelikož mi přijde, že poslední dobou tu jsou hlavně fotky. Takže doufám, že to nebude moc vadit.
A teď k povídkám. Měly by se tu objevovat častěji, mám teď napsaných několik částí dopředu. A zase se pustím do překládání povídky Lost & Found.

Akorát zatím netuším, jak to bude s přibýváním článků. Ve škole teď mám celkem fofr, jelikož máme před čtvrtletím. Normálně bych až tak neřešila, ale jelikož mám z jednoho předmětu dost špatné známky, musím si to trochu vytáhnout......
Prázdno tu ale rozhodně nebude, pokusím se aspoň pár článků přednastavit. :-)

Vaše Liz.

Opět......

25. října 2011 v 17:49 | Liz
Ahoj,
poslední článek tady přibyl přesně v den mých narozenin. To bylo ještě všechno v pořádku. A pak přišly problémy....... Neměla jsme prostě na blog ani pomyšlení, ani čas a abych byla upřímná, chvílemi jsem uvažovala o tom, že ho zruším.
Jenže jsem přemýšlela dál a došlo mi, že by bylo nefér vůči vám to tady zrušit bez jediného slova.
Několikrát jsem se už chystala, že sem napíšu o konci blogu, ale nenapadalo mě nic, co bych vám napsala.
Jenže nedávno jsem zase oprášila DVD s některými staršími díly a došlo mi, že by byla obrovská chyba s blogem seknout, už jenom kvůli lidem, kteří sem chodí. Byli byste tedy pro, abych zase přispívala na blog?

Vaše Liz.

Omluva

27. dubna 2011 v 13:06 | Liz
Tak po dvou týdnech se zase ozývám..... V první řadě bych se chtěla omluvit za neaktivitu, kterou mělo na svědomí čtvrtletí a třídní schůzky. A rodiče po třídních schůzkách usoudili, že na počítači trávím moc času a odpojili mi internet... Pokusila bych se přidat něco ze školy, ale bohužel nebyl čas, jelikož jsme museli dodělávat nějaký projekt....... Takže se omluvám a slibuju, že teď už začnu být aspoň trochu aktivní a články určitě budou přibývat....

Vím, že to sem vůbec nepatří, ale jednékamarádce jsem slíbila, že to sem napíšu... Jde o to, že kamarádka jede na tábor jako vedoucí a potřebovala by sehnat nějaké děti, které by jely. Takže kdybyste o někom věděli, tak kdyžtak piště sem do komentářů nebo přímo jí na mail - moony.claire@atlas.cz
Díky.

Vaše Liz.


Hodnocení blogu - Naru

16. ledna 2011 v 14:13 | Liz
Tak se vám musím pochlubit.....

Čtvrtý trpitel mých kritik je Liz se svým blogem http://liz-csiny.blog.cz/.

 • Já Kriminálku New York nesleduji, ale typuji že layout je stvořen k jejímu obrazu.
 • Růžovou a fialovou sice moc nemusim, ale když se to někomu líbí, tak proč ne.
 • Písmo je dobře čitelné a menu přehledné.
 • Záhlaví mi neujíždí, což je bezva. Víc takových blogů :D
 • Obsah se točí kolem zaměření blogu.
 • Máš tu i vlastní povídky k CSI.
 • Omezila bych fotky a zapojila více psané slovo. Něco se tam sice najde, ale je to hrozně krátké. 
 • Prober si videa. Občas se stane, že vlastník video smaže nebo si zruší účet. 
 • Rozcestníky jsou opravdu všude a to je dobře. Máš tu hodně rubrik a tohle usnadní hledání.
 • Délka článků je hrozně krátká.
 • Pravopisné chyby jsem nikde nezaregistrovala.
 •  Pro fanoušky tohoto seriálu je blog vhodný, snažíš se o seriálu dodávat aktuální informace.

Povídky

7. ledna 2011 v 22:18 | Liz
OK, začínám být docela naštvaná. To, že se u článků s grafikou moc komentářů neobjevuje, na to jsem si už zvykla. Ale nedostatek komentářů u grafiky mi vždycky vynahradily povídky. Sice to nikdy nebyl nějak závratný počet, (většinou to byly komentáře od Kathy a Kessy) ale aspoň něco. Na to, že se u mých povídek objevovaly maximálně 3-4 komentáře, na to jsem si taky zvykla. Sice to není nijak moc, ale člověk aspoň ví, že jeho námaha nebyla marná, že aspoň někdo ty povídky čte a líbí se mu... Na jaře jsem tu uveřejnila první kapitolu překladu Lost and Found... A podle kladných reakcí jsem usoudila, že se vám povídka líbí a že ji budete číst..... Ale mám pocit, že jsem se šeredně zmýlila............ Po půl roce jsem přeložila druhou kapitolu a zveřejnila jsem ji...
Jediné komentáře, které jsem k ní zatím obdržela se týkaly nového designu. Na to, že tam je povídka už od úterý a dnes je pátek večer to je docela málo, nezdá se vám??? Ptala jsem se vás v jednom z předchozích článlů, jestli něco máte proti překladům (odkaz je stále pod záhlavím) a nikdo se nevyjádřil, tak jsem se zařídila podle sebe a přeložila jsem 2. kapitolu.... A jak to dopadlo, všichni víme....

Ptám se vás proto: má cenu se vůbec o nějaké překlady pokoušet, když to nebudete číst????

Blog dělám hlavně pro vás, takže kdykoliv uvítám jakékoliv vaše námitky, tipy nebo připomínky.


Byla bych velice ráda, kdybyste jste vyjádřili svůj názor (jakýkoliv) v komentářích.


Vaše Liz.


AA

Vánoce, vánoce odcházejí

26. prosince 2010 v 22:53 | Liz
....a Silvestr se blíží :-D  Ale teď už vážněji.... Předně bych chtěla poděkovat všem, kteří mi popřáli šťastné Vánoce, já se bohužel na Štědrý den k PC nedostala a tak přeju opožděně aspoň šťastný nový rok (SBčka - zipik, Patty, IONEL, Peťa, Taylorova99, gil-horatio-mac a jmenovitě pak Kathy a Kessy).
Chtěla bych vás zároveň o něco poprosit. Přihlásila jsem se do soutěže o nej pár u Kathy na blogu. Jsem tam přihlášená s Donem a Jess, takže bych vás chtěla moc poprosit o hlas - ZDE
Jinak co jste dostali k vánocům? Já jsem dostala samé praktické věci - silonky, knížky, sprchový gel, tričko, řasenku........
Samozřejmě ve dnech volna se budu snažit být na blogu co nejvíc aktivní, ale nic neslibuji - ve čtvrtek nebo v pátek odjíždím k babičce, která nemá internet...
Taky bych chtěla poděkovat Kathy za nádherný diplom  za bleskovku, které jsem se zúčastnila...


P.S. Vzpomínáte na povídku Lost and Found, jejíž první část se tu objevila někdy na jaře (duben-květen)? Co byste řekli na to, kdyby se tu začala objevovat????

Po dlouhé době...

8. srpna 2010 v 19:48 | Liz
Tak po delší době vás opět zdravím..... Věci se mají tak, že jsem bzla tři týdny na táboře a nestihla jsem nic přednastavit..... A teď ta horší zpráva: předělávají nám koupelnu a kuchyň a tím pádem nemám přístup k internetu, jelikož bydlíme u babičky, a ta internet nemá (Teď píšu od druhé, která internet má.) Od zítřka nastupuju s kamarádkou na brigádu, takže nevylučuju, že se mi sem podaří dostat od ní.... Každopádně ještě cca 3 týdny očekávejte minimální aktivitu..... Jinak bych ještě moc chtěla poděkovat za komentáře u minulého článku, opravdu moc mi pomohly.


Vaše Liz.

AM

Zauvažovala jsem....

15. července 2010 v 19:47 | Liz
....a dospěla k názoru, že by bylo fér, kdybych se vás na něco zeptala... Zajímal by mě váš názor na jednu věc, a to čeho víc. Jde mi totiž o to, aby se tady objevovaly hlavně věci, které se líbí vám, a tak by mě zajímalo, jestli dáváte přednost fanartu (wallpapery, ikonky) nebo všemožným fotkám, ať už z dílů nebo z nějakých akcí....

Byla bych opravdu moc ráda, kdybyste svůj názor vyjádřili v anketě pod článkem.

Vaše Liz.

ap

Návrat

15. července 2010 v 15:22 | Liz
Ahoj, tak všechny po delší odmlce zdravím.. V Petrohradu to bylo super, je to strašně hezké město. Jinak důvod mé nepřítomnosti by bylo asi složité vysvětlovat a tak to shrnu do dvou slov: zdravotní potíže. Už asi 10 dní jsem u babičky, ale k PC se mi podařilo dostat až teď.. A ani si mě moc neužijete, protože v neděli odjíždím na tábor na 3 týdny a pak mám brigádu. Za normálních okolností bych se tu nejspíš sem tam v době brigády objevila, ale rodiče si usmysleli, že předěláme koupelnu a kuchyň... A to znamená, že celý byt bude absolutně neobyvatelný a my budeme muset být u babičky, která ovšem nemá PC....... Pokusím se něco přednaSTAVIT, ALE NIC NESLIBUJU.

Vaše Liz.

ja

Petrohrad

18. června 2010 v 15:14 | Liz
Zdravím.... Jak už jsem zmínila v jednom z předchozích článků, odjižždím na školní zájezd.. A to do země celkem vzdálené - do Ruska, konkrétně do Petrohradu. Máme se vrátit 28. června dopoledne, takže při troše štěstí by tu už odpoledne mohlo něco přibýt.. Nebojte, prázdnotou to tady určitě zít nebude, podařilo se mi pár článků přednastavit... Ovšem ani potom si mě moc neužijete, 30.6. jedu na soustředění.

Vaše Liz.

fl

Nápad

27. května 2010 v 21:40 | Liz
Zdravím, dostala jsem takový nápad.... Narazila jsem totiž na jednu úžasnou povídky, ale má to jeden háček.... je v angličtině. Tak mě tedy napadlo, že bych ji mohla zkusit přeložit a ten překlad uveřejnit zde na stránkách, kdybyste proti tomu nic neměli..... Budu ráda, když do komentářů napíšete svůj názor....

Vaše Liz.

AA

Blog slaví 2. narozeniny

9. května 2010 v 21:59 | Liz
Zdravím, tak jak už jste nejspíš pochopili z nadpis, blog před několika dny oslavil 2 roky existence!!!! Každopádně tohle není můj první blog s tematikou CSI NY - založila jsem ho, protože jsem v tom starém měla nepořádek v rubrikách..... Nejsem zrovna na dlouhé proslovy a tak rovnou poděkuju všem svým SBčkům za jejich komentáře (zipik, Patty, Peťa, gil-horatio-mac, IONEL, Taylorova99) a jmenovitě bych strašně ráda poděkovala Kessy za její úžasné komentáře u povídek a taktéž Kathy, která zanechává své komentáře nejen u povídek, ale i u ostatních článků - moc si toho vážím!!!!! A poděkování samozřejmě patří i všem ávštěvníkům blogu, ať už zanechali komentář nebo ne........ Jsem strašně ráda, že jsem "poznala" tak fajn lidi!!!!!

Vaše Liz.

6x01

Vysvětlení

4. května 2010 v 14:06 | Liz
Aho, všechny vás zdravím..... Předně bych chtěla poděkovat týnce (ZDE) za nádherný design, který pro mě vytvořila... Ještě jednou teda díky!!!!! A teď druhá část, která tak veselá nebude... Doma mám zavirovaný počítač a vypadá to, že se budou muset znova nainstalovat Windowsy. To je taky důvod, proč tu v nejbližších dnech (doufám, že to bude maximálně tenhle týden) nebudou přibývat skoro žádné články. Teď jsem ve škole, takže mám možnost vám napsat...... Nevylučuju, že se mi podaří dostat na tátův počítač, ale to šance asi tak 1:1 000 000. Doufám, že se nezlobíte...... Hned jak to bude možné, budu se vše snažit napravit. Takže se ještě jednou omluvám.........

Vaše Liz.

smac

Omluva

14. března 2010 v 12:37 | Liz
Ahoj všichni!!!!! Skoro po měsíci se tu opět objevuju a chtěla bych se vám omluvit....... Vím, co jsem psala v posledním článku (že tady aspoň 1x týdně něco přibude atd.), ale nakonec se věci nějak zkomplikovaly a já byla ráda, že vůbec stíhám školu. Do toho ještě přišly prázdniny......... Vím, že si o mě nejspíš řeknete, že jsem nespolehlivá atd. a vůbec bych se nedivila, kdybyste na můj blog už nikdy nezavítali...... Přesto bych se všem návštěvníkům chtěla omluvit za svou neaktivitu........ Doufám, že jsem vás nějak nenaštvala nebo tak něco.

Vaše Liz.

Zákazy....

18. února 2010 v 16:46 | Liz
Ahoj, tak po více jak týdnu se opět ozývám. Moje nepřítomnost zde má prostý důvod: škola. Kvůli jistým školním věcem se na mě táta naštval a odpojil mi PC a tudíž jsem nic nemohla dělat. Ale chtěla na něj jít má estra, tak ho zapojil a pka ho zapomněl zase odpojit.... Což je dobře (pro mě), ale můžu tu být jedině tehdy, když nikdo není doma..... Z toho výplývá, že nic nebude přibývat o víkendu a ani v pondělí a v pátek, protože to máma nepracuje. Nejsem si úplně jistá, zda to půjde i v úterý, ale to máme informatiku, takže aspoň video to určitě přibude...

Vaše Liz.

Zklamání?!

29. prosince 2009 v 15:58 | Liz
Zdravím všechny návštěvníky blogu..... Nebudu chodit kolem horké kaše a přejdu rovnou k věci. Určitě jste si všimli, že jsem v neděli přidala přidala další část povídky. Čekala jsem aspoň jeden jediný komentář během pondělí...... a ono nic. Jsem docela zklamaná z vašich reakcí, podle občasných dotazů jsem si myslela, že povídky čtete rádi.... Byla bych ráda, kdyby se to napravilo a taky kdybyste hlasovali v anketě.... Jinak povídka je ZDE.

Vaše Liz.

Nový design

12. listopadu 2009 v 21:44 | Liz
Ahoj, tak po delší době zase o sobě dávám vědět...... Moji nepřítomnost zde zavinila blížící se klasifikační porada. Vzhledem k tomu, že jsem si trochu potřebovala poupravit prospěch z některých předmětů, tak jsem neměla čas sem na blog něco dávat........ Jinak s povídkami určitě NEKONČÍM, akorát nějak nevím o čem psát........ Každopádně hned jak něco sesmolím, tak to tu máte..... A teď už k nadpisu. Mám nádherný nový design, který mi vyrobila Lili (www.the-last-court.blog.cz). Tímto jí moc děkuju.

Vaše Liz.

Zase se hlásím.......

16. října 2009 v 17:12 | Liz
Strašně moc bych chtěla poděkovat xxXXxx za komentář , který mě vrátil zpět do reality. V ŽÁDNÉM případě nehodlám s blogem skončit!!!!!!! Vím, že jsem tu v polsední době skoro nebyla, na blogy svých SB jsem už taky dlouho nezavítala....... Tímto se všem moc omluvám....


Vysvětlení

21. září 2009 v 16:50 | Liz
Ahoj, tak po dvou týdnech neaktivity o sobě dávám opět vědět........... Je několik důvodů, proč jsem nemohla nic přidávat, což mě strašně mrzí........ První důvod je jednoduchý... Měli jsme spoustu zmatků okolo rozvrhu a já jsem toho měla až nad hlavu. Druhým důvodem je soustředění..... Vzhledem k tomu, že chodím dosboru, tak jsem se musela zúčastnit soustředění, které se z jistých důvodů konalo až teď v září. A posledním důvodem je tatínkův patent..... Táta totiž vymyslel (podle něj) absolutně úžasný systém, jak mě přimět k tomu, abych se vícučila. Ten systém spočívá v tom, že můžu být na počítači max. 2 hodiny denně. A aby toho nebylo málo, tak jsem si musela určit kdy na PC budu...... Nové články asi začnou přibývat až zítra, protože teď má můj počítač "v parádě" táta, takže píšu z jeho. (Samozřejmě potají....)

A také mým SB patří obrovská omluva za mojí neaktivitu na jejich blozích..........

Vaše Liz.


Omluva+škola

1. září 2009 v 14:07 | Liz
Ahoj, tak se konečně hlásím po návratu z dovolené...... Omlouvám se, že jsem se nezastavila dřív, ale v sobotu přišla babička, v neděli následovala menší přepadovka jičínské babičky a včera jsem byla pro změnu u babičky já........ Jinak na dovolené to bylo fajn, až na ty chvíli, kdy se táta zbláznil a rozhodl se, že musíme projezdit okolí křížem krážem.....
A teď k druhé části nadpisu... Dneska začala škola, jak asi všichni víte. Já jsem docela spokojená co se týče rozvrhu, protože budu mít víc volného času než loni... Ale nejsem spokojená kvůli angličtině, jelikož naše učitelka je nemocná, tak jsme spojení s druhou skupinou, která má příšernou učitelku.... Jinak se jdu pustit do nové části povídky, takže je dost pravděpodobné, že se tu ještě dnes objeví.

Vaše Liz.

Dovolená

14. srpna 2009 v 20:02 | Liz
Tak odjíždím na dovolenou. Za chvíli pojedeme k babičce, odkud je náš výchozí bod. Jedeme pod stan někam na Moravu a zpátky k babičce se vrátíme ve čtvrtek. Ještě ten den půjdme u babičky do kina a v pátek hurá domů. Takže se tu MOŽNÁ v pátek objevím, ale jenom možná, protože od soboty už máme zamluvený penzion ve Františkových lázních. Odtamtud se vracíme v sobotu, ještě ten den jdou rodiče na koncert, takže se tu objevím na 100 %. Jinak co se týče povídky, tak je přednastavená na úterý...... Nevím, jestli se mi ještě teď podaří něco přednastavit, ale pokusím se o to.

Vaše Liz.


SB - Patty

6. srpna 2009 v 19:38 | Liz
Tak po delší době opět nové SB.... Majitelkou tohoto úžasného blogu je Patty a najdete na něm všechny tři CSI. Krom toho tu taky najdete spoustu videí, obrázků a novinek z prostředí všech CSI. Pattyin blog se mi opravdu líbí, už teď si myslím, že to bude dobré SB a že určitě stojí za návštěvu.
Blog najdete ZDE.
A teď už cena za SB:

Nový design

3. srpna 2009 v 23:04 | Liz
Ahoj všichni!!! Tak se vám po měsíci opět ozývám. Asi jste postřehli, že design s Dantanou jsem vyměnila za design s Flackem a Jess. Jsem s ním moc spokojená a doufám, že se líbí i vám. Jinak jsem donastavila ty klikačky, omlouvám se za ty, co byly předtím, ale u babičky to prostě nešlo celé. Každopádně se omlouvám za tak dlouhou dobu nečinnosti, jelikož v červenci jsem prakticky neměla přístup k PC (krom týdne u babičky). A co se týče povídek, tak už mám vymyšlený děj pro další "řadu" a myslím, že dokonce týdne by se tu měla objevit první část. A ještě něco: objevila se tu žádost, zda bych nemohla pokračovat v původních povídkách (v posledních částech šlo o Macovu manželku), jestli si na ně ještě vzpomínáte. Byla bych ráda, kdybyste do komentářů napsali, jestli mám pokračovat nebo ne.

Vaše Liz.

 
 

Reklama